Wstecz Maratony Strona główna Aktualności Archiwum Kontakt

 

Komunikat Techniczny

 

1. BAZA RAJDU:

Gościniec w Starym Zamku

Ligota 20, 63-507 Kobyla Góra, woj. wielkopolskie

Mapa

 

- parkowanie - na terenie bazy jest około 12-15 miejsc do parkowania więc prosimy o bardzo oszczędne parkowanie - w przypadku braku miejsc można parkować wzdłuż drogi dojazdowej ale tak by nie zastawiać wyjazdów z innych posesji,

- biuro - z uwagi na brak materiałów startowych (numery, karta, talony, itp.) praca biura ograniczy się właściwie do podpisu na liście startowej, funkcji informacyjnej (co? gdzie? kiedy?) i konsultacyjnej (aplikacja, wypożyczenie telefonów).

 

2. TRASA:

- warunki na trasie - wariant budowniczego zrealizowany przy rozstawianiu trasy to ok 300km z czego 70km po asfalcie (jak ktoś bardzo chce to zrobi więcej ale raczej bez zysku na czasie) . Teren piaszczysty więc zalecam szerokie opony. Robactwo w normie (ale jak się ochłodzi to może być więcej) pełen przekrój (gzy, meszki, komary). Do każdego PK da się dostać omijając pokrzywy (trasę rozstawiałem na krótko i nic się nie poparzyłem).

 

3. MAPY:

ostatecznie wszystkie mapy są wydrukowane na papierze syntetycznym (taki sam jak na ostatniej edycji): będzie to arkusz A3+ WIGówki oraz półtora arkusza A3+ geoportalowej pięćdziesiątki - rozmiar arkusza 45x32cm.

 

4. PUNKTY KONTROLNE:

- na pięćdziesiątce jest na mapie zaznaczonych 35PK po 30pp każdy (135km wariantem)

- na WIGówce będzie 21PK po 50pp każdy (ok 165km wariantem) w tym 3PK widoczne na starcie (+zaznaczony bufet),

- wagi PK - tak jakoś wyszło, że czas pokonania trasy był mniej więcej równy na obu częściach trasy: w związku z tym wagi są tak dobrane aby zdobyć podobną liczbę punktów przeliczeniowych

- limit spóźnień 60minut (1minuta = minus 1pp) potem klasyfikacja jak w przypadku zejścia z trasy (czyli 50% pp).

 

5. POTWIERDZANIE PK:

- Punkty Kontrolne można potwierdzać wyłącznie za pomocą aplikacji CheckPoint NFC 2.xx. Uwaga stara wersja nie obsługuje kart NFC użytych na Grassorze.

-nowa wersja aplikacji umożliwia podgląd mapek z lampionu z lokalizacją kolejnych PK, bez konieczności robienia zdjęć lampionów.

- UWAGA: plik pkx z zaszyfrowanymi mapami będzie dostępny do pobrania od piątku od 18:00.

- w przypadku awarii lub zgubienia telefonu, PK można potwierdzić zapisując na odwrocie mapy nr i kod PK oraz czas potwierdzenia PK (karty startowe nie będą wydawane).

 

6. BUFET:

- na bufecie będzie dostęp do wody (pyszna kranówka w nieograniczonych ilościach), łazienki, prądu. Co do jedzenia to będzie danie regionalne (pyry z gzikiem), kanapki (pasztet, smalec, kiełbasa), ogórki małosolne, dla bezmięsnych i bezmlecznych może być jajecznica. Generalnie nikt nie powinien wyjechać głodny. Do tego tradycyjne grassorowe napitki wzmacniająco-osłabiające 😉 oraz standardowe: kawa, herbata, woda,

- stop czas będzie naliczany na podstawie różnicy czasu pomiędzy podbiciem PK znajdującego się na bufecie oraz specjalnego lampionu Koniec Bufetu - oczywiście maksymalnie może być odliczona jedna godzina.

 

7. META:

- czas mety też podbijamy z lampionu przez aplikację (nie martwcie się - w przypadku jazdy w grupie możliwa korekta czasu w wynikach ostatecznych) - będzie też sprawdzenie w aplikacji w telefonie uczestnika, czy kody nie były wysyłane ręcznie,

- posiłek regeneracyjny to żurek z jajkiem + bułka (wersja wege też będzie) - standardowo dostępny w niedzielę od rana; jeżeli ktoś planuje wcześniejszy powrót na metę (sobota o zmroku) to prosimy o informację przed startem to spróbujemy przygotować.

 

8. KONTAKT:

- Budowniczy Trasy/Baza – Paweł Brudło: 605 895 267

- Baza (sb-nd) – Ola Brudło: 601 084 926

 

Wstecz